Aktuality

Lávky u Skryjských jezírek

Lávky přes Zbirožský potok u hájovny Splav již byly pracovníky CHKO opraveny a Skrajská jezírka jsou tak pro pěší turisty bez problémů přístupná jak ze Skryjí (3 km), tak od hájovny Slap (1,5 km). V obou místech je možnost zaparkovat osobní automobily. Cesta k jezírkům není vhodná pro cyklisty !!!

Nová naučná stezka v okolí Břas

V červenci 2014 byla otevřena nová okružní naučná stezka Po stopách důlní činnosti na Břasku.

Naučná stezka je dlouhá 5 km, má osm informačních tabulí a začíná u přírodní památky Bašta. Trasa NS stezky je vedena po modré a zelené turistické značené trase. 

Východiště NS je přístupné pěšky od železniční stanice Stupno, 1 km po modré turistické značce, v těsné blízkosti stanoviště Bašta je i místo pro zaparkování osobního automobilu.

 

Nové rozhledny na Rokycansku - obě s krásným kruhovým rozhledem.

Rozhledna na Kotli   

Městský úřad Rokycany vyhlásil soutěž na pojmenování uvedené rozhledny, která byla slavnostně otevřena 10. května 2014.

Rozhledna je volně přístupná, neplatí se žádné vstupné. Dostupná je po modré turistické značené trase KČT z Rokycan nebo z Kamenného Újezdu.

Automobilisté mohou jet z Rokycan směrem na Veselou, odstavit auto na parkovišti na vrcholu stoupání lesem a pokračovat 1,5 km pěšky opět po modré značené trase již s minimálním stoupáním.

Rozhledna Na Vrchách

Dřevěná vyhlídková věž byla u obce Břasy, 13 km severně od Rokycan, otevřena v roce 2013.

Rozhledna je volně přístupná v období od 1. dubna do 31. října. Pěší turisté se mohou k rozhledně dostat po 900 m dlouhé odbočce z rozcestníku Vranovice - Amerika, na modré turistické trase ze Stupna k Újezdu u Svatého Kříže.

Automobilisté a kolaři mohou jet až k rozhledně po asfaltové komunikaci z Břas, hned za obcí odbočka vlevo koem domova pro seniory ze silnice na Újezd u Svatého Kříže.